Home About Us
Academics
Admission Contact Us
Foreign Tieups
Beyond Academics
Group Institutions

List of Events

Chess (Girls)

Table-Tennis (Boys)

Chess (Boys)

Shot-Put (Girls)

Carrom (Girls)

Shot-Put (Boys)

Carrom (Boys)

Long-Jump (Girls)

100 Meter (Girls)

100 Meter (Boys)

200 Meter (Girls)

200 Meter (Boys)

400 Meter (Boys)

Discuss-Throw (Boys)

High-Jump (Girls)

High-Jump (Boys)

Javelin-Throw (Girls)

Javelin-Throw (Boys)

Basket Ball

Volley Ball

Relay-Race (400-Meter) (Boys)

Relay-Race (400-Meter) (Boys)

Cricket

   

Prizes

  Sl. No

Name of Event

Name of Student/Team

Branch/Year

Prize
  1.

Chess (Girls)

Ms. Swani Sharma

CS(B) II Year

Winner
  2.

Chess (Boys)

Mr. Rakshit Kumar

ME. II Year

Winner
  3.

Carrom (Girls)

Ms. Alka

B.Pharm III Year

Winner
  4.

Carrom (Boys)

Mr. Girish Kumar

ME. I Year

Winner
  5.

Table-Tennis (Girls)

Ms. Akansha Mishra

EC. II Year

Winner
  6.

Table-Tennis (Boys)

Ms. Akash Sharma

EN.IV Year

Winner
  7.

Shot-Put (Girls)

Ms. Richa Kumari

EC. II Year

Winner
  8.

Shot-Put (Boys)

Mr. Amit Sirohi

EN.IV Year

Winner
  9.

Long-Jump (Girls)

Ms Akirit Singh

EC. III Year

Winner
  10.

Long-Jump (Boys)

Mr. Amit Sirohi

EN.IV Year

Winner
  11.

100 Meter (Girls)

Ms.Akirit Singh

EC. III Year

Winner
  12.

100 Meter (Boys)

Mr. Amit Sirohi

EN. IV Year

Winner
  13.

200 Meter (Girls)

Ms.Akirit Singh

EC. III Year

Winner
  14.

200 Meter (Boys)

Mr. Amit Sirohi

EN. IV Year

Winner
  15.

400 Meter (Boys)

Mr. Amit Sirohi

EN. IV Year

Winner
  16.

Discuss-Throw (Boys)

Mr. Amit Sirohi

EN. IV Year

Winner
  17.

High-Jump (Girls)

Ms.Akirit Singh

EC. III Year

Winner
  18.

High-Jump (Boys)

Mr. Anuj Tyagi

IT. III Year

Winner
  19.

Javelin-Throw (Girls)

Ms. Ankita Singh

B.Pharm III Year

Winner
  20.

Javelin-Throw (Boys)

Mr. Amit Sirohi

EN. IV Year

Winner
  21.

Relay-Race (400-Meter) (Boys)

Mr. Amit Sirohi

EN. IV Year

Winner
  22.

Basket Ball

Mr. Ratandeep Captain &  All Team

B.Tech IV Year

Winner
  23.

Volley Ball

Mr. Amit Sirohi Captain & All Team

B.Tech IV Year

Winner
  24.

Tug of War

Mr. Ankit Bhadauria Captain & All Team

B.Tech II Year

Winner
  25.

Cricket

Mr. Ashish Singh Captain & All Team

B.Tech II year

Winner
  26.

Cricket (Best Bowler)

Ashish Singh

EN. II Year

Winner
  27.

Cricket (Best Batsman)

Gaurav Pawar

IV Year

Winner
  28.

Cricket (Player of the Tournament)

Ashish Singh

EN. II Year

Winner
  29.

Athelete of the year 2012 HRGI

Amit Sirohi

EN. IV Year

Winner
 

 

7th K.M. Milestone Delhi-Meerut Road, Ghaziabad,  Governed by Harish Candra Ram Kali Charitable Trust, © copy write HRIT Ghaziabad